ВИЛА ЈУЛИА – БУДВА

Вила Јулија е лоцирана во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 5 мин. од Словенска плажа и на 10 мин. од стариот

град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 соби. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, клима вклучена во цената и Wi-Fi.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

ЦЕНОВНИК – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2021 | ВИЛА ЈУЛИЈА – БУДВА
ТЕРМИН 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.07 02.07-09.07 09.07-16.07 16.07-23.07 23.07-30-07 30.07-06.08 06.08-13.08 13.08-20.08 20.08-27.08 27.08-03.09 03.09-10.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 159€ 179€ 189€ 209€ 219€ 229€ 239€ 249€ 249€ 239€ 229€ 219€ 209€
1/3 259€ 259€ 269€ 289€ 289€ 299€ 299€ 309€ 309€ 309€ 299€ 269€ 259€

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
– Туристичката такса не е вклучена во цената (се плаќа во апартманите и чини 1 евро по лице по ноќевање).
– Цена за повратен билет за возрасен 40 евра
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Не е потребен PCR тест за влез во Црна Гора
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА ЈУЛИА – БУДВА