ВИЛА “КЛЕА” – КСАМИЛ

АЛБАНИЈА

Вила “ Клеа“ 

Вилата Клеа се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

КООРДИНАТИ: 39.7637766142596, 19.999743054199687

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

ЦЕНОВНИК АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

Термин

03.06

10.06

17.06

24.06

01.07

08.07

15.07

22.07

29.07

05.08

12.08

19.08

26.08

02.09

09.09

16.09

23.09

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

119*

129*

189

219

249

279

289

289

289

289

279

259

229

199

159

129*

119*

1/3

119*

129*

229

249

289

319

329

329

329

329

319

289

269

249

199

129*

119*

1/4

119*

129*

269

289

329

349

359

359

359

359

349

329

309

289

259

129*

119*

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

НАПОМЕНА: 
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
Град Цена
Скопје 50€
Кавадaрци – Црна Река (трансфер до Скопје) 55€
Велес (трансфер до Скопје) 55€
Куманово (трансфер до Скопје) 55€
Тетово (попатно) 50€
Гостивар (попатно) 50€
Кичево (попатно) 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље) 45€
Струга (попатно) 45€

– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен.
– За билет во еден правец се одбива 10 евра
– Поаѓање од Македонија секој петок, враќање од Албанија секоја сабота
– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 – Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.ГАНИЌ ЕКСКЛУЗИВ

Itinerary

Day 1 :

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА!

  • ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
  • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА “КЛЕА” – КСАМИЛ