ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ

8 Days

ЦРНА ГОРА

Вила Ексклузив е лоцирана во мирниот дел на Улцињ, на 300 метри од Големата плажа. На 2 мин. пешачење од вилата се наоѓаат неколку маркети, пекара, слаткарница и разни продавници за сувенири и гардероба. Вилата располага со 1/2, 1/3, 1/4 и 1/5 студиа. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет со туш кабина, ТВ, Wi-Fi, клима (вклучена во цената) и балкон. Вилата поседува соствен паркинг за гостите.

КООРДИНАТИ: 41.91584103587592, 19.236607583335317

ЦЕНОВНИК  ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2024 – ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ – УЛЦИЊ

ПРОМО ПОНУДА НА НАВЕДЕНИТЕ ТЕРМИНИ

7 ноќевања + автобуски превоз  149 евра по лице

Термини 

  • 14.06 –  22.06.2024
  • 21.06 –  29.06.2024  
  • 25.06 – 03.07.2024
  • 28.06 – 06.07.2024
  • 06.09 – 14.09.2024
  • 13.09 – 21.09.2024
   Студио 1/2  Студио 1/3  Студио 1/4  Студио 1/5
 ЈУЛИ  50 евра  60 евра  70 евра  80 евра
АВГУСТ  50 евра  60 евра  70 евра  80 евра
СЕПТЕМВРИ  35 евра  40 евра  50 евра  60 евра

 Напомена:

 Цените во табелата се изразени за наем на студио 

 Автобуски превоз Скопје – Црна Гора – Скопје се доплаќа 45 евра по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 31.03.2024 (Попустот не важи за термините на Промо цена)

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

Itinerary

Цената за повратен билет Скопје - Улциљ - Скопје изнесува 2790 денари. Цената на билет во еден правец Скопје - Улциљ изнесува 1860 денари.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • - Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз - повратен билет до Улцињ 2790 денари

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ