Дочек на Нова Година 2024

3 Days
🎉🎉НОВА 2024 ГОДИНА🎉🎉
🎀🎄БАР – ТИВАТ – БУДВА – СУТОМОРЕ-ПОРТОМОНТЕНЕГРО🎄🎀

🏝Ако сте љубители на Јадранот, тогаш Црна Гора е најдобриот избор за вас🏝

🎄🍀Да ја дочекаме новата година заедно на море, топла клима, весела и дружељубива атмосфера и да уживаме во големите хитови на познатите балкански ѕвезди ЛЕПА БРЕНА И АЦО ПЕЈОВИЌ🍀🎄

Програма

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

Програма

Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 22.00 часот од Куманово од Макпетрол бензинска и 23.00 часот од Дрводекор Скопје. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.
Пристигнување во Суто море во утринските часови, сместување во убави, модерни, луксузни апартмани. Слободно време за одмор и прошетка во Суто море. Вечерта, организиран превоз до Бар, прошетка низ прекрасниот Бар и дочек на новата 2024 Година во Бар заедно со големата ѕвезда на сите времиња Лепа Брена. Во точно договорено време се собираме и се враќаме во апартманите во Суто море. Ноќевање.
Факултативна посета на Будва, Портомонтенегро и Тиват. Во договорено време тргнуваме кон Будва, прошетка низ прекрасниот град Будва познат по својот шармантен стар град полн со калдрми улици, град со богата традиција и историја. Овој стар град содржи се што може да замисли љубителот на историјата: стари куќи, тесни улички, мали плоштади и дворови, и она што неможе да се избегне во таквите места: продавници за сувенири, кафулиња, ресторани и занаетчиски дуќани. Во договорено време од Будва се упатуваме во посета на Порто Монтенегро, една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време за прошетка и разглед на Порто Монтенегро. Од луксузниот Порто Монтенегро се упатуваме кон Тиват прошетка низ Тиват и дочек на новата 2024 Година (втора ноќ) на плоштадот во Тиват со АЦО ПЕЈОВИЌ. Во точно договорено време се собираме и се враќаме во апартманите во Суто море. Ноќевање Факултативна посета на Будва, ПортоМонтенегро, Тиват и вечерта дочек на Новата 2024 година (втора ноќ) заедно со Ацо Пејовиќ – 15 евра
Напуштање на апартманите и упатување кон Бар. Прошетка во Бар и посета на познатото пристаниште во Бар. Во договорено време тргнуваме за Македонија. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови

Вклучено во цената

Цената е по лице и вклучува

  • Две ноќевања - апартманско сместување во Суто море
  • Автобуски превоз
  • Организиран превоз до Бар, прошетка во Бар и дочек на Новата 2024 година во Бар
  • Пратител на групата за времетраење на аранжманот
  • Организација на патувањето

Невклучено во цената

  • Туристичка такса од 3 евро / 186 денари по ден (се плаќа во агенција)
  • Факултативи, посета на Будва, Porto Montenegro, Тиват и дочек на новата 2024 година (втора ноќ) во Тиват со Ацо Пејовиќ – 15 евра
  • Индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување

You can send your enquiry via the form below.

Дочек на Нова Година 2024
From € 88
/ Adult
From € 70
/ Child