ЕДНОДНЕВНО УЖИВАЊЕ КОПАОНИК

Копаоник е најголемиот ски центар во соседството кој нуди одлични услови за љубителите на зимските спортови, недопрена природа за оние кои спаѓаат во категоријата ’уживатели во природата’, но и за оние кои повеќе сакаат да уживаат во добро кафе, топол чај, вкусна храна или можеби вкусно варено вино во некој од тамошните угостителски објекти. Совршено место за целодневна забава.

Придружете ни се за ски отварањето на Копаоник!
Заедно ќе го прославиме почетокот на ски сезоната на 08.12.2023 🏂🛷❄️
За сите обожаватели на снег, планина, скијање, чист воздух
Термини
08.12.2023
24.12.2023
07.01.2024
21.01.2024
04.02.2024
Цена по лице 1300 денари

Itinerary

Day 1 :
ДЕН 1
Состанок со групата 03.45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Копаоник во 04:00 часот. Поаѓање од Куманово во 04.30 часот од Макпетрол бензизката. Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи заради одмор и гранични формалности. Пристигнување на Копаоник околу 09:00 часот. Во 17:00 часот тргнување кон Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

You can send your enquiry via the form below.

ЕДНОДНЕВНО УЖИВАЊЕ КОПАОНИК
From € 21
/ Adult