Истанбул – секој четврток - 4 Days

119505119_680599862807377_9147363426787073636_n

Посета на Истанбул со две ноќевања во хотел Park Inn Radisson 5*
Цена на аранжманот: 79 еур ( 4898 мкд )

Опис на аранжманот

Поаѓање во четврток во 18 часот а пристигнување во Истанбул е во петок во утринските часови. Заминувањето е во недела во 17:30 часот а пристигнувањето во Скопје е во раните утрински часови. Патот води преку Република Бугарија.

Напомена: За влез во Турција не е потребен тест за COVID 19 ни за транзитно поминување низ Република Бугарија.

Детален опис на програмата

Day 1
Четврток

Состанок на групата на Дрво Декор во 17 : 30 часот. Поаѓање за Турција во 18 часот

Day 2
Петок

Пристигнување во Истанбул во утринските часови.

Сместување во хотел Park Inn Radisson 5*

Време за одмор и слободни активности.

* Во договорено време состанок на групата и заминување на разглед на градот. Посета на Аквариум Флориа и познати трговски центри за шопинг.

Day 3
Сабота

Состанок на групата во 9:30 часот. Заминување на посета на факултативни знаменитости на градот. Капали чаршија, Аја Софија, Долмебахче, крстарење по Босфор 2 часа, со богато мени на бродот.

По завршетокот на крстарењето заминување на Таксим.

Day 4
Недела

Појадок. Напуштање на хотелот во 10 :00 часот. Попатно посета на џамијата Ortakoy и уште еден трговски центар.

* Заминување за Македонија во 17:30 часот.

*Пристигнување во Скопје во раните утрински часови

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Превоз со високотуристички автобус на дадената релација
  • Посета на Капали чаршија
  • 2 ноќевања хотел 5* Park Inn Radisson на база ноќевање со појадок
  • Лиценциран водич за време на патувањето и разглед на градот

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Аквариум Флорина 15 еур.
  • Долме Бахче 20 еур.
  • Крстарење по Босфор 25 еур

You can send your enquiry via the form below.

Истанбул – секој четврток
Price From
ден4.898 Per Person
Add Travelers
Adult
ден4.898 Per Adult
Child
ден4.898 Per Child
Infant
ден4.898 Per Infant
Need Help With Booking? Send Us A Message

Патување и сместување

  • Автобус
  • Хотел Park Inn Radisson 5*