8 Декември – МАНАСТИР ОСТРОГ – БУДВА – КОТОР – ПОРТОМОНТЕНЕГРО – ТИВАТ – БАР

3 Days

Опис

Редовна цена – 90 евра по лице

30% Попуст за уплата до 21.11.2023 – 63 евра по лице

 

Напомена:
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

Itinerary

Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 21.00 часот од Куманово од Макпетрол бензинска и 22.00 часот од Дрводекор Скопје. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.
Патувањето го продолжуваме кон Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е врежан во карпите, основан од митрополитот Василије Острошки во XVII век. Во договорено време од манастирот Острог поаѓаме за Будва, каде што се сместуваме во хотел. Слободно време за прошетка и резглед на стариот град Будва. Ноќевање.
Третиот ден е предвиден за факултативна посета на Котор, Портомонтенегро и Тиват. Во договорено време тргнуваме кон Котор, прошетка низ прекрасниот град Котор познат по својот шармантен стар град полн со калдрми улици, град со богата традиција и историја. Овој стар град содржи се што може да замисли љубителот на историјата: стари куќи, тесни улички, мали плоштади и дворови, и она што неможе да се избегне во таквите места: продавници за сувенири, кафулиња, ресторани и занаетчиски дуќани. Во договорено време од Котор се упатуваме во посета на Порто Монтенегро, една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време за прошетка и разглед на Порто Монтенегро. Од луксузниот Порто Монтенегро се упатуваме кон Тиват прошетка и разглед на прекрасниот Тиват. Во точно договорено време се собираме и се враќаме во хотелот во Будва. Ноќевање
Во договореното време одјавување од хотелот и поаѓаме кон Бар. Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Скопје, пристигнување околу полноќ.

Цената е по лице и вклучува

 • ✅ Две ноќевања – во хотел во Будва
 • ✅ Автобуски превоз
 • ✅ Посета на Острошкиот манастир
 • ✅ Посета и прошетка во стариот град Будва
 • ✅ Организиран превоз до Бар, прошетка во Бар
 • ✅ Пратител на групата за времетраење на аранжманот
 • ✅ Организација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

 • Туристичка такса за две ноќевања во Будва – 3 евра по лице (се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за манастирот Острог – 1 евро по лице
 • Минибусеви до манастирот Острог – 3 евра по лице
 • Факултативи, посета на Котор, Porto Montenegro, Тиват – 15 евра по лице
 • Патничко осигурување (не е задолжително)

You can send your enquiry via the form below.

8 Декември – МАНАСТИР ОСТРОГ – БУДВА – КОТОР – ПОРТОМОНТЕНЕГРО – ТИВАТ – БАР
From € 63
/ Adult