PAPATYA HOTEL 4* Кушадаси

PAPATYA HOTEL 4* ALL INCLUSIVE(NO ALCOHOL)     buss&7 nights

Papatya хотелот е лоциран на 300 метри од најдолгата песочна плажа во Кушадаси  Long Beach.Хотелот располага со свој приватен дел на плажата. Користење на чадори и  лежалки се бесплатно исто така кабини за пресоблекување и тоалети.

Овој хотел се наоѓа на околу 17 километри оддалеченост од центарот на градот.

Собитe располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, бесплатна Wi- Fi конекција.

Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса). Гостите имаат можност секојдневно да уживаат во разновидните јадења кои се служат во ресторанот на овој хотел. Papatya хотелот исто така располага со (Lobby Bar, Vitamin Bar, Pool Bar)

Користење на ресторанот и баровите, интернет во лоби, лежалки , чадори на плажа како и во областа покрај базенот, користење на базените, ватерполо, пикадо, игри со базен, степ-аеробик се бесплатно.

Месеци Термини Цена
Jуни 31.05-08.06.2024 276€
  07.06-15.06.2024 276€
  14.06-22.06.2024 276€
  21.06-29.06.2024 276€
  28.06-06.07.2024 357€
Јули    
  05.0713.07.2024 357€
  12.07-20.07.2024 357€
  19.07-27.07.2024 357€
  26.07-03.08.2024 357€
Август    
  02.08-10.08.2024 357€
  09.08-17.08.2024 357€
  16.08-24.08.2024 357€
  23.08-31.08.2024 357€
     
Септември 30.08-07.09.2024 276€
  06.09-14.09.2024 276€
  13.09-21.09.2024 276€

  НАПОМЕНА

 • Цените се наведени за пакет аранжман (автобуски превоз и хотелско сместување на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса)
 • Цените се дадени по лице во дво креветна и трo креветна соба.
 • Курс на пресметување 1 еур = 62 ден.
 • Политика за деца за пакет аранжман :
  • Деца од 0 – 5,99 год. – Бесплатно сместување во хотел. ( Повратен автобуски билет 80 eur).
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст од вкупната цена.
 • “Само хотел ” се одбиват 80 еур од вкупната сума на аранжманот за резервации од 7 ноќи и 8 дена (доколку имате дополнително барања за повише или помалку ноќевања да не контактирате директно).
 • Организиран превоз од: Скопје,Куманово,Тетово,Штип,Велес,Неготино,Гевгелија.
 • Само автобуски билет до Кушадаси:
  • За возрасни : Повратен билет 120 еур. Еден правец 80 еур.
  • За деца: Повратен билет 100 еур. Еден правец 60 еур.

You can send your enquiry via the form below.

PAPATYA HOTEL 4* Кушадаси