Вила ,,Елиза,, Пефкохори, Грција 2024

Детали

Пефкохори – популарна туристичка дестинација лоцирана на 100км од Солун. Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања. Има огромен број на таверни, ресторани, барови, пицерии и супермаркети. Во Пефкохори можете да најдете продавници, супермаркети, златари, амбуланта, аптека, пошта.

Вилата е одлично лоцирана, се наоѓа во центарот, на главната улица, оддалечена околу 120 метри од плажа. Во близина на вилата се наоѓаат многубројни ресторани, кафетерии, продавници и сл.

Апартманите се наоѓаат на прв и втор кат, опремени се со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствено купатило, пространа тераса.  

Ред ТЕРМИН 1/2+1 1/3 1/5  
1 19.05-26.05.2024 89€* 99€* 119€* ПРОМО
2 26.05-02.06.2024 119€* 129€* 149€* ПРОМО
3 02.06-09.06.2024 159€* 169€* 189€*  
4 09.06-16.06.2024 189€* 199€* 219€*  
5 16.06-23.06.2024 229€* 239€* 259€*  
6 23.06-30.06.2024 239€* 249€* 269€*  
7 30.06-07.07.2024 429€ 449€ 469€  
8 07.07-14.07.2024 489€
499€ 529€
 
9 14.07-21.07.2024 509€ 519€ 539€
 
10 21.07-28.07.2024 519€ 529€
559€  
11 28.07-04.08.2024 539€
549€
579€
 
12 04.08-11.08.2024 539€
549€
579€
 
13 11.08-18.08.2024 539€
549€
579€
 
14 18.08-24.08.2023 509€
519€
549€
 
15 24.08-01.09.2024 419€ 429€
469€
 
16 01.09-08.09.2024 229€*
249€*
279*
 
17 08.09-15.09.2024 179€* 189€*
229€*
 
18 15.09-22.09.2024 139€*
149€*
169€*
 
19 22.09-29.09.2024 89€*
99€* 119€* ПРОМО

20           29.09-06.10.2024                   59€*                    69€*                    89€*                 ПРОМО

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд)
 • За сопствен превоз не се одбива од цената
 • Се одобрува 10% попуст за рана уплата – до 15.02.2024 ( минимум 50% уплата), 5% попуст од 16.02.2024 до 15.04.2024 год
 • Попустите за рана уплата не важат за промо пакетите
 • Попустот важи само на редовни цени.
 • Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден
 • Клима и WIFI се вклучени во цената
 • За спојување на два термина – 10% од вториот термин
 • Не се комбинира со попустот за рана уплата и не важи за промо пакетите
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената. Може да се извади во било која осигурителна компанија
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • За хигиената, за време на престојот се грижат гостите
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои не можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.

Цена за превоз на релација Скопје – Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК

 • Скопје (Дрводекор) – 04:00 часот
 • Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот
 • Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот
 • Граничен премин – 06:00 часот

Поаѓање од Грција

 • Пефкохори – 14:00 локално (13:00 мк време)
 • Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)
 • Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)
 • Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.

You can send your enquiry via the form below.

Вила ,,Елиза,, Пефкохори, Грција 2024