ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ

8 Days

АЛБАНИЈА

Вила Клара

Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, Wi-Fi. Вилата располага со бесплатен паркинг.

КООРДИНАТИ: 39.76709468392941, 20.000511049224105

Ценовник – Албанија Лето 2022 / Вила Клара – Ксамил

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА! ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ! 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 31.03.2022 (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ)

НАПОМЕНА: 
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
Град Цена
Скопје 50€
Кавадaрци – Црна Река (трансфер до Скопје) 55€
Велес (трансфер до Скопје) 55€
Куманово (трансфер до Скопје) 55€
Тетово (попатно) 50€
Гостивар (попатно) 50€
Кичево (попатно) 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље) 45€
Струга (попатно) 45€

– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен.
– За билет во еден правец се одбива 10 евра
– Поаѓање од Македонија секој петок, враќање од Албанија секоја сабота
– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 – Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ГАНИЌ ЕКСКЛУЗИВ.

Itinerary

Day 1 :

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА!

  • ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
  • 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 31.03.2022 (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ)
  • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ