Вила ,,Кристина,, – Полихроно, Грција 2024

Детали/Ценовник

Полихроно е лоциран на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Опкружен со  медитеранска вегетација и долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Денес  во Полихроно живеат повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, ресторани, кафулиња, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како  пици и друга брза храна.

Вила Кристина се наоѓа 20 метри од главната градска плажа на веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата располага со 1/3 студио на прв спрат 1/4 студија  на приземје прв кат и втор кат со поглед на море и 1/4 апп на втор спрат со поглед на море, опремени со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствен тоалет. Секое студио и апартман имаат сопствен балкон.

Ред ТЕРМИН 1/3стд 1/4стд 1/4апп

(Поглед море)

1/4 стд

(Поглед море

1 19.05-26.05.2024 109* 119* 129* 119€* ПРОМО
2 26.05-02.06.2024 139* 149* 159* 149€* ПРОМО
3 02.06-09.06.2024 169* 179* 189* 179€*
4 09.06-16.06.2024 209* 229* 239* 229€*
5 16.06-23.06.2024 239* 249€ 259* 249€*
6 23.06-30.06.2024 269* 279* 289* 279*
7 30.06-07.07.2024 469 479 489 479€
8 07.07-14.07.2024 529 539 549 539€
9 14.07-21.07.2024 569 579 589 579€
10 21.07-28.07.2024 569 579 589 579€
11 28.07-04.08.2024 589 599 609 609€
12 04.08-11.08.2024 589 599 609 599€
13 11.08-18.08.2024 589 599 609 599€
14 18.08-25.08.2024 529 539 549 539€
15 25.08-01.09.2024 479 489 499 489€
16 01.09-08.09.2024 249* 259* 269* 259€*
17 08.09-15.09.2024 219* 229* 239* 229€*
18 15.09-22.09.2024 139* 149* 159* 149€*
19 22.09-29.09.2024 109* 119* 129* 119€* ПРОМО
 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За сопствен превоз не се одбива од цената

   

 • Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден
 • Клима и WIFI се вклучени во цената
 • За спојување на два термина – 10% од вториот термин

   

 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената. Може да се извади во било која осигурителна компанија
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • За хигиената, за време на престојот се грижат гостите
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои не можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.

Цена за превоз на релација Скопје – Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК
 • Скопје (Дрводекор) – 04:00 часот
 • Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот
 • Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот
 • Граничен премин – 06:00 часот

Поаѓање од Грција

 • Пефкохори – 14:00 локално (13:00 мк време)
 • Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)
 • Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)
 • Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.

You can send your enquiry via the form below.

Вила ,,Кристина,, – Полихроно, Грција 2024