ВИЛА ЛАНА

8 Days

ЦРНА ГОРА

Вилата е лоцирана во мирниот дел на Сутоморе под магистралата, на 4-5 мин. пешачење од автобуската страница во Сутоморе, на 5 минути пешачење до најблиската плажа (градската плажа),  и 10 мин. пешачење до центарот на Сутоморе. Во близина на вилата има 2 супермаркети. Вилата е нова градба и располага со 1/2, 1/3, 1/4 и 1/5 студиа. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, TV, Wi-Fi интернет конекција, клима (вклучена во цената). 

Вилата располага со сопствен паркинг за гостите за 12 возила.

Во вилата има можност да се нарача и храна на барање по желба на гостите.

АДРЕСА: КОСОВСКА 12
КООРДИНАТИ:  42.14238557750445, 19.042259769712487

ЦЕНОВНИК  ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2024 – ВИЛА ЛАНА – СУТО МОРЕ

ПРОМО ПОНУДА ЗА НАВЕДЕНИТЕ ТЕРМИНИ

7 ноќевања + автобуски превоз  

Термини и цени

  • 21.06 –  29.06.2024  = 159 евра
  • 25.06 – 03.07.2024  = 179 евра
   Студио 1/2  Студио 1/3  Студио 1/4  Студио 1/5
 ЈУЛИ  55 евра  65 евра  75 евра  85 евра
АВГУСТ  55 евра  65 евра  75 евра  85 евра
СЕПТЕМВРИ  35 евра  45 евра  55 евра  65 евра

 Напомена:

 Цените во табелата се изразени за наем на студио 

 Автобуски превоз Скопје – Црна Гора – Скопје се доплаќа 45 евра по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 30.04.2024 (Попустот не важи за термините на Промо цена)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
– Скопје (Дрводекор) – 45€
– Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 45€
– Билет во еден правец – 30€
– Поаѓање од Скопје секој ден во 22:00h, враќање од Сутоморе секој ден во 18:10h

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција  или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив 

Itinerary

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • - Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА ЛАНА