“Villa LEMI” Polihrono

“Villa LEMI” Polihrono

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Интернет: бесплатно во соби  (агенцијата не гарантира за брзината и стабилноста на интернетот)

Клима уред: со доплата – 7 еур на ден

 

Сместување: четирикреветно студио е со четири редовни легла, апартман 1/3+1 е со 3 редовни легла и едно дополнително легло и истиот има 2 соби од кои во едната од нив е кујната, петокреветниот апартман има 3 соби, една соба со 3 редовни легла, друга соба со брачен лежај и посебна кујна. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна и прибор во согласност од бројот на легла во собата. Baby cot: на барање

Чистење на собите и промена на постелнина: еднаш неделно при превземање на собата

Влегување во собите е  после 14 часот локално време / напуштање на собите последниот ден до 10 часот наутро

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи
Период Услуга Studio 1/4 App 1/3+1 App 1/5
26.05 – 02.06.24 7 ноќевања 169 € 179 € 199 €
02.06 – 09.06.24 7 ноќевања 229 € 239 € 259 €
09.06 – 16.06.24 7 ноќевања 299 € 309 € 329 €
16.06 – 23.06.24 7 ноќевања 389 € 399 € 429 €
23.06 – 30.06.24 7 ноќевања 419 € 429 € 459 €
30.06 – 07.07.24 7 ноќевања 479 € 489 € 519 €
07.07 – 14.07.23 7 ноќевања 509 € 519 € 549 €
14.07 – 21.07.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
21.07 – 28.07.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
28.07 – 04.08.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
04.08 – 11.08.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
11.08 – 18.08.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
18.08 – 25.08.24 7 ноќевања 549 € 559 € 599 €
25.08 – 01.09.24 7 ноќевања 489 € 499 € 529 €
01.09 – 08.09.24 7 ноќевања 329 € 339 € 359 €
08.09 – 15.09.24 7 ноќевања 279 € 289 € 309 €
15.09 – 22.09.24 7 ноќевања 199 € 209 € 229 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:                               

  • Наем на соба за 7 ноќевања
  • Интернетво соба

Доплати:

  • Користење на клима уред – 7 еур на ден
  • Туристичка такса од 1,5еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;
  • Превоз Македонија – Грција – Македонија

v  Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.

v  Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.

v  Битола / Прилеп – 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99

Напомена за резервации со попусти:

  • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
  • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
  • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
  • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
  • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

You can send your enquiry via the form below.

“Villa LEMI” Polihrono