ВИЛА ЛУСИ – СУТОМОРЕ 

8 Days

Црна Гора, Сутоморе

Вила Луси е со локација во мирниот и тивкиот дел на Сутоморе под магистралата, на 4-5 минути пешачење до автобуската станица во Сутоморе, на 6 -7 минуит пешачење до најблиската плажа (градска плажа) и десетина минути пешачење до центарот на Сутоморе.

Во близина на вилата има 2 супермаркети.

Вилата располага со две 1 / 2  студија и едно 1 / 3 студио. Секое од студијата поседува посебно купатило,  WIFI интернет конекција, заедничка кујна и заеднички голем балкон, клима има во секое од студијата и е вклучена во цената.

ТЕРМИН СТУДИО 1/2 СТУДИО 1/3
02.07-09.07 199 евра 243 евра
09.07-16.07 199 евра 243 евра
16.07-23.07 224  евра 273евра
23.07-30.07 234 евра 283 евра
30.07-06.08 234 евра 283 евра
06.08-13.08 234 евра 283 евра
13.08-20.08 234 евра 283 евра
20.08-27.08 224 евра 273 евра
27.08-03.09 209 евра 253 евра
03.09-10.09 199 евра 243 евра

ЦЕНИ ОД 99 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите е после 14h
  • Check out е до 09h. Багажот се остава во вилата

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
– Скопје – 2790 денари  повратен билет

Превоз за деца за Црна Гора:

-деца до 2 години  -70% од картата за возрасен
-деца од 2 до 11,99 години -50% од цената на карта за возрасни

Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица

Враќање од Сутоморе сабота во 18:10 часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава во вилата)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

Itinerary

Day 1 :

Во цената е вклучено:

  • - Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Во цената не е вклучено:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА ЛУСИ – СУТОМОРЕ