ВИЛА МАРИА – КСАМИЛ

Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата.

Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени од едно дупло легло – спална, трокреветните со дупло легло и едно единечно легло, четворокреветните се со едно дупло легло и кревети на спрат.

                                                                                                                                                                                                                                                                    

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.04.2024 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.04.2024

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.05.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.05.2023                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Ценовник Албанија лето 2024 вила Мариа:
Термин: 15.06 22.06 29.06 06.07 13.07 20.07 27.07 03.08 10.08 17.08 24.08 31.08 07.09 14.09
Ноќи: 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 199 229 299 339 379 379 379 379 379 359 309 199 179 139
1/3 219 249 319 359 389 389 389 389 389 379 329 219 199 159
1/4 239 269 329 379 409 409 409 409 409 399 349 259 219 179

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
– Скопје (Дрводекор) – 60€
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 70€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 70€
– Тетово (попатно) – 60€
– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 60€
– Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 60€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 60€
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 60€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота.

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација на редовните цени задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 7% попуст на двата аранжмани
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА МАРИА – КСАМИЛ