Вила Марија – Добра Вода

8 Days

Црна Гора, Добра Вода

Вила Марија е  сместена во Добра Вода, 300 метри оддалеченост од плажата Велики Пијесак, имаат бесплатен wifi, балкон или поплочен дел од дворот, пристап до градина и надворешен базен.

Одредени сместувачки судиа содржат ТВ со рамен екран со сателитски програми, потполно опремена кујна со фрижидер, сопствено купатило со туш и фен за коса.

Вила Марија  располага со детско игралиште и тераса за сончање.  Во склоп на вилата  има базен кој им е на располагање на гостите, бесплатен паркинг, бесплатен интернет.

Во близина на вилата се наоѓа плажата Велики Пијесак оддалечена 300 метри, додека пак плажата Утјеха се наоѓа на оддалеченост од 2 километри. Стариот град Улцињ е на оддалеченост од 13 километри.  Популарните ресторани Калампер, ХХЛ, Плави Јадран и Деус се во непосредна близина на самата вила  како и популарното кафуле Тропски бар.

Вилата  располага со  студиа со брачни кревети  за две лица и студиа со 1 спална соба со брачен кревет плус  кревет на расклопување во дневна соба за максимум 4 лица, апартман за 5 лица, апартман на трети кат со поглед на море за вкупно 4 лица.

Термин и цени за наем на апартман  за две и четири лица за 7 ноќевања.

ТЕРМИН СТУДИО  1 /  2 СТУДИО 1 / 4
28.05-04.06 299 евра 399 евра
04.06-11.06 299 евра 399 евра
11.06-18.06 309 евра 419 евра
18.06-25.06 309 евра 419 евра
25.06-02.07 309 евра 419 евра
02.07-09.07 319 евра 429 евра
09.07-16.07 329 евра 439 евра
16.07-23.07 349 евра 459 евра  
23.07-30.07 349 евра 459 евра  
30.07-06.08 349 евра 459 евра  
06.08-13.08 349 евра 459 евра  
13.08-20.08 339 евра 449 евра
20.08-27.08 319 евра 429 евра
27.08-03.09 309 евра 409 евра
03.09-10.09 289 евра 399 евра

Термин и цени за наем на апартман  за пет и четири лица за 7 ноќевања.

ТЕРМИН СТУДИО  1 /  4 СТУДИО 1 / 5
28.05-04.06 499 евра 599 евра
04.06-11.06 499 евра 599 евра
11.06-18.06 509 евра 609  евра
18.06-25.06 509  евра 609 евра
25.06-02.07 509 евра 609  евра
02.07-09.07 519 евра 619  евра
09.07-16.07 529 евра 629 евра
16.07-23.07 549  евра 649 евра  
23.07-30.07 549 евра 649 евра  
30.07-06.08 549 евра 649 евра  
06.08-13.08 549 евра 649 евра  
13.08-20.08 529 евра 629 евра
20.08-27.08 519 евра 619 евра
27.08-03.09 509 евра 609 евра
03.09-10.09 499 евра 599 евра

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА ОД 149 ЕВРА

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите во 12h
  • Check out е во 10
  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
    – Скопје – 2790 денари –  повратен билет

Превоз за деца за Црна Гора:

-деца до 2 години  -70%
-деца од 2 до 11,99 години -50% од цената на карта за возрасни

Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица

Враќање од Добре Воде  сабота во 18:30 часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава во вилата)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив.

Itinerary

Day 1 :

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Во цената не е вклучено:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

Вила Марија – Добра Вода