Вила Марта -Петровац

8 Days

Петровац, Црна Гора

Вила Марта е лоцирана во најубавиот и најмирниот дел од Петровац. Во прекерасен медитерански амбиент опкружен со зеленило и цвеќиња гостите добиваат одмор и релаксација во вистинска смисла на зборот. 

Вила Марта располага со двокреветни, трокреветни соби, студија и апартмани. Сместувањето секојдневно се чисти, се менуваат пешкирите, постелнината, а постои и можност за перење на облеката. Вилата располага со паркинг.

Ценатрот на градот е оддалечен 200 метри од вилата, најблискиот маркет е на 50 метри, до плажата оддалеченоста е 350 метри и до рестораните 50 метри.


  Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања.

ТЕРМИН СТУДИО 1 / 2 СТУДИО 1 / 3 СТУДИО 1 / 4
28.05-04.06 169 евра 149 евра 139 евра
04.06-11.06 179 евра 159 евра 149 евра
11.06-18.06 179 евра 159 евра 149 евра
18.06-25.06 189 евра 169 евра 159 евра
25.06-02.07 189 евра 169 евра 159 евра
02.07-09.07 189 евра 169 евра 159 евра
09.07-16.07 199 евра 179 евра 169 евра
16.07-23.07 209 евра 189 евра 179 евра
23.07-30.07 209 евра 189 евра 179 ерва
30.07-06.08 209 евра 189 евра 179 евра
06.08-13.08 209 евра 189 евра 179 евра
13.08-20.08 199 евра 179 евра 169 евра
20.08-27.08 199 евра 179 евра 169 евра
27.08-03.09 189 евра 169 евра 159 евра
03.09-10.09 179 евра 159 евра 149 евра

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА ОД 169 ЕВРА

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите во 12h
  • Check out е во 10
  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
    – Скопје – 2790 денари  повратен билет

Превоз за деца за Црна Гора:

-деца до 2 години  -70% од картата за возрасен
-деца од 2 до 11,99 години -50% од цената на карта за возрасни

Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица

Враќање од Петровац  сабота во 17:55  часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава во вилата)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив.

Itinerary

Day 1 :

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Во цената не е вклучено:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

Вила Марта -Петровац