ВИЛА МИЛИЧ – СУТО МОРЕ

ЦРНА ГОРА

Вилата е лоцирана во Сутоморе на 20м. од плажа (градската плажа), веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата е нова градба и располага со 1/3, 1/4 студиа и 1/5 АПП. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, TV, Wi-Fi интернет конекција, клима (вклучена во цената).

Вилата располага со сопствен паркинг за гостите за 12 возила.

АДРЕСА:

ЦЕНОВНИК  ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2024 – ВИЛА МИЛИЧ – СУТО МОРЕ

ПРОМО ПОНУДА ЗА НАВЕДЕНИТЕ ТЕРМИНИ

7 ноќевања + автобуски превоз  

Термини и цени

  • 14.06 –  22.06.2024  = 149 евра
  • 21.06 –  29.06.2024  = 159 евра
  • 25.06 – 03.07.2024  = 169 евра
 Студио 1/3  Студио 1/4  АПП 1/5
 ЈУЛИ  65 евра  75 евра  90 евра
АВГУСТ  65 евра  75 евра  90 евра
СЕПТЕМВРИ  45 евра  55 евра  70 евра
 Напомена:

Цените во табелата се изразени за наем на студио

Автобуски превоз Скопје – Црна Гора – Скопје се доплаќа 45 евра по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 30.04.2024 (Попустот не важи за термините на Промо цена)

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив

Itinerary

Цената за повратен билет Скопје - Улциљ - Скопје изнесува 2790 денари. Цената на билет во еден правец Скопје - Улциљ изнесува 1860 денари.

Понудата вклучува

  • Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Понудата не вклучува

  • Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • Автобуски превоз - повратен билет до Улцињ 2790 денари

You can send your enquiry via the form below.

ВИЛА МИЛИЧ – СУТО МОРЕ