Вила  Петра  – Бар

8 Days

Црна Гора, Бар

Вила Петра има одлична локација на оддалеченост од само 2 минути пешачење до плажа. Вилата нуди бесплатен интернет, сите климатизирани апартмани имаат балкон, ТВ и опремена кујна. За време на летните месеци може да уживате на балконите кои содржат и столчиња.

До најблиската плажа има одење од 2 минути,а центарот на Бар е на оддалеченост од 2 км. Вилата располага и со бесплатен паркинг и во неа се дозволени миленичиња.

Цените се изразени по лице за 7 ноќевања

ТЕРМИН Студио  1/ 2 Студио 1 /3 Студио 1 / 4
04.06-11.06 129 ерва 119 евра 109 ерва
11.06-18.06 129 ерва 119 евра 109 ерва
18.06-25.06 129 ерва 119 евра 109 ерва
25.06-02.07 129 ерва 119 евра 109 ерва
02.07-09.07 129 ерва 119 евра 109 ерва
09.07-16.07 129 ерва 119 евра 109 ерва
16.07-23.07 139 евра 129 евра 119 евра
23.07-30.07 139 евра 129 евра 119 евра
30.07-06.08 139 евра 129 евра 119 евра
06.08-13.08 139 евра 129 евра 119 евра
13.08-20.08 139 евра 129 евра 119 евра
20.08-27.08 139 евра 129 евра 119 евра
27.08-03.09 129 евра 119 евра 109 евра
03.09-10.09 119 евра 109 евра 99 евра

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА ОД 99 ЕВРА

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите во 12h
  • Check out е во 10
  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
    – Скопје – 2790 денари повратен билет

Превоз за деца за Црна Гора:

-деца до 2 години  -70% од картата за возрасен
-деца од 2 до 11,99 години -50% од цената на карта за возрасни

Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица

Враќање од Петровац  сабота во 17:55  часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава во вилата)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив.

Itinerary

Day 1 :

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Во цената не е вклучено:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

Вила  Петра  – Бар