Вила  Јелена  – Котор

8 Days

Црна Гора, Котор

Вила Јелена има одлична локација на оддалеченост од само 3 минути пешачење до плажа. Вилата е сместена на само 350 метри од историскиот центар на Котор кој е заштитен од УНЕСКО. Вилата нуди бесплатен интернет.
Најблиската плажа е на оддалеченост од 150 метри. Сите студиа имаат балкон. Во близина на вилата се наоѓа маркет со прехранбени продукти. Во историскиот центар на градот се наоѓаат бројни ресторани, кафулиња и дуќани. Популарното летувалиште Свети Стефан се наоѓа на 32 километри од Вила Јелена.

Цените се изразени по лице за 7 ноќевања.

ТЕРМИН Студио  1/ 2
04.06-11.06 279 ерва
11.06-18.06 289 евра
18.06-25.06 289 евра
25.06-02.07 289 евра
02.07-09.07 289 евра
09.07-16.07 299 евра
16.07-23.07 299 евра
23.07-30.07 299 евра
30.07-06.08 299 евра
06.08-13.08 299 евра
13.08-20.08 299 евра
20.08-27.08 299 евра
27.08-03.09 289 евра
03.09-10.09 279 евра

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА ОД 279 ЕВРА

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите во 12h
  • Check out е во 10
  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
    – Скопје – 3100 денари  повратен билет

Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица

Враќање од Котор сабота во 16:30 часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава во вилата)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Ганиќ Ексклузив.

Itinerary

Day 1 :

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

Во цената не е вклучено:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
  • - Автобуски превоз

You can send your enquiry via the form below.

Вила  Јелена  – Котор