Phoenix Sun Bodrum ****

7 Days

Турција, Егејски Брег, Бодрум

Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на 3 км од центарот на Бодрум и 42 км од аеродромот. Хотелот е на 300 м од морето.

Хотелот се наоѓа на 300 м од јавна плажа. Располага и со сопствена плажа. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни во рамките на хотелската плажа. Превоз до и од плажа 3 пати во денот во определени часови.

Вкупно 226 соби – 167 стандардни, 28 економски соби, 31 фамилијарна соба.

 • Стандардните соби се со француски кревет или два единечни кревети.
 • Фамилијарните соби се со две одвоени соби секоја со клима.

Сите соби имаат сателитска ТВ, фен, туш, телефон, клима, француски балкон.

Хотелот има со 2 базени. Лежалки и чадори покрај базен се бесплатни. Фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, билијард и забавни анимации се вкучени во цената, како и детско игралиште, мини клуб и базен за деца. Со доплата се масажа, фризер, сеф, услуга за чување деца, изнајмување кола, доктор, телефон, факс, перење и пеглање алишта.

All Inclusive за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, ужинки во определени часови, чај во определени часови. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во период од 10.00 до 23.00 часот. Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан, барови (лоби бар, снек бар). Со доплата се пијалоци од 23.00-10.00 часот, свежо цедени сокови, увозни пијалоци.

2 возрасни термин 19.05 до 26.05.2022 цена 705 евра

Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

За деца

 • Детско игралиште
 • Клуб за деца

Опис:
19 мај 2022

 • 6 ноќи
 • All inclusive
 • Skopje Airport
од € 830  € 705

 

Itinerary

Day 1 :

All Inclusive

 • Сите соби имаат сателитска ТВ, фен, туш, телефон, клима, француски балкон.
 • All Inclusive за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, ужинки во определени часови, чај во определени часови. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во период од 10.00 до 23.00 часот. Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан, барови (лоби бар, снек бар). Со доплата се пијалоци од 23.00-10.00 часот, свежо цедени сокови, увозни пијалоци.
 • Лежалки и чадори покрај базен се бесплатни. Фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, билијард и забавни анимации се вкучени во цената, како и детско игралиште, мини клуб и базен за деца.

Во цената на аражаманот не е вклучено

 • Со доплата се:
 • масажа, фризер, сеф, услуга за чување деца, изнајмување кола, доктор, телефон, факс, перење и пеглање алишта.

You can send your enquiry via the form below.

Phoenix Sun Bodrum ****